Jak přežít v rozpáleném městě? Rady a tipy pro všechny, kteří tráví léto ve městě!

Známe to všichni, ráno se vzbudíme předčasně díky prudkému slunci, dusnu a horku v ložnici. Po osvěžující raní sprše jdeme do práce, ale než tam dojdeme, už abychom se sprchovali znovu. V práci se snažíme každou volnou chvíli strávit co nejblíže větráku a po cestě domů máme v hlavě jen další sprchu nebo vychlazený nápoj. A tato rutina se opakuje den co den, dokud nepříjemná vedra nezmizí. Věřte nebo ne, jde to i jinak! V dnešním článku jsem pro Vás sestavili seznam tipů, jak léto v rozpáleném městě přežít!

1.Odjeďte jakmile to bude možné!

Tato rada zní vzhledem k tématu článku možná trochu paradoxně. Nemyslíme ale pouze vyrazit na týdenní dovolenou k moři. Stačí o víkendu třeba vyrazit na houby do lesa, k rybníku nebo na chatu. Uvidíte, že Vám to prospěje a nabije Vás to energií na celý další týden.

2.Bez vody nevytahujte paty z domu!

Lahev vody v kabelce, či batohu je v létě naprostou nezbytností. Pokud totiž ve vedrech nepijete, hazardujete se svým zdravím. Vypít byste jí měli minimálně 2 a půl litru denně.

3. Horké je lepší než ledové!

Ač se to může zdát divné, horká sprcha oproti ledové nebo horký čaj oproti studené limonádě Vás ochrání mnohem lépe. Vysoké teploty totiž spustí ve vašem těle přirozený proces ochlazování. Studená limonáda či sprcha pak spustí proces úplně opačný.

4. Držte se v blízkosti stromů a vody.

Stromy a voda by měly být v horkých dnech Vaši nejbližší přátelé. Stromy, jak je známo vrhají stín a za ten budete na rozpáleném betonu vděční. O vodě se zase ví, že dokáže okolní budovu ochladit až o 4 stupně! A to se může určitě hodit.

5.Vyhněte se MHD.

MHD má v létě tu skvělou výhodu, že není klimatizované, má malá okna a je plné lidí. Proto pokud máte alespoň trochu čas a chuť, choďte pěšky. Každý pohyb navíc je taky pro Vaše zdraví prospěšný.

5. Odcházejte dřív, vracejte se později.

Pokud ráno přijdete do práce dříve, vyhnete se silnému slunci. To stejné platí i pro pozdější odchod. Nepotěšíte tím navíc jenom svůj organismus, ale i svého šéfa!

6. Vhodně se oblékejte!

Vhodné oblečení je v horkých dnes jedna z nejdůležitějších věcí a platí zde pravidlo “méně je více”! Obuv volte rozhodně otevřenou. Nejvhodnější jsou určitě SANDÁLY, PANTOFLE NEBO ŽABKY. Další kousek, který ve Vašem letním šatníku nesmí chybět jsou KRÁTKÉ LETNÍ ŠATY. Ty jsou volné, takže se budete cítit pohodlně a svěží. Před sluncem se potom určitě chraňte KLOBOUKEM a SLUNEČNÍMI BRÝLEMI. To platí nejvíce pro děti. Pořiďte jim proto DĚTSKÝ KLOBOUČEK.

 

Ležérní bílé šaty s barevnými květyDámský plážový klobouk "slamák" černý

 

Zdroj: Vemzu.cz: Jak přežít léto ve městě

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *