Jak se obléct na vánoční večírek?

Blíží se čas Vánoc a s nimi i čas vánočních večírků a vy nevíte co na sebe? Ať jste zaměstnancem malé firmy nebo korporátní společnosti, která zaměstnává i několik tisíc lidí, přípravu na vánoční večírek byste neměli podceňovat a měli byste pečlivě promyslet co si vzít na sebe. Vkusný, čistý a elegantní oufit je základ, který nikdy nezklame. I když se ve většině případů jedná o neformální akci, je vhodné se nad outfitem zamyslet a nenechat nic náhodě, protože vkusným outfitem uděláte zajisté dojem na kolegy i Vaše nadřízené. Právě proto, abyste na vánočním večírku zazářili a cítili jste se dobře, jsme pro Vás sestavili tento článek, kde najdete několik rad a tipů, se kterými se již na žádném večírku neztratíte. A kdybyste zjistili, že Vám nějaké nepostradatelné kousky chybí, můžete si je z pohodlí domova koupit na našem eshopu www.stylomat.cz.

Dostali jste pozvánku, kde je uveden dress code a nevíte si rady? Zde Vám dáme několik praktických tipů ohledně jednotlivých dress codů.

Casual:

Vždy, když je u jakéhokoliv dress codu uvedeno slovičko casual, tak to znamená, že můžete volit méně formální outfit, ale určitě to neznamená, že byste měli vyrazit v roztrhaných džínách a teniskách. Zvolte ležérnější, ale přeci elegantní look, který se může skládat například z áčkové sukně, balerínek, neformálních šatů nebo overalů.

Business formal:

Když uvidíte na pozvánce tyto dvě slova, tak to znamená, že máte zvolit elegantnější formu oblečení, které nosíte běžně do práce. Můžete si vzít například jednoduché šaty, či sukni, nebo kalhoty a k nim třeba elegantní halenku. Jako obuv je vhodné zvolit lodičky. Hlavně nezapomeňte, že by v tomto případě měl Váš outfit vypadat stále reprezentativně a profesionálně, proto se vyhněte kouskům, které odhalují příliš mnoho, pestrým nebo třpytivým šatům a extravagantním módním výstřelkům.

Black tie

Často se stává, že tento dress code lidé pocení a pak z toho bývá faux pas, a proto byste si v případě nutnosti tohoto outfitu měly dávat opravdu pozor. V případě tohoto dress codu byste měly volit elegantní šaty, které budou svou délkou sahat alespoň pod kolena. A pozor, black tie neznamená, že na sobě musíte mít jen černou barvu. Vkusně zvolenou barevnou kombinací určitě nešlápnete vedle.

S čím určitě nešlápnete vedle?

Jednoduchou, ale elegantní a vděčnou volbou, kterou nikdy nešlápnete vedle jsou jednoduché černé šaty s délkou alespoň pod kolena. Při volbě obuvi pamatujte na fakt, že i malé podpatky dokáží udělat s outfitem divy, a proto radši než baleríny volte elegantní lodičky.

Nakonec něco na odlehčenou: 7 rad, jak si užít (přežít) vánoční večírek

  • V případě firemních večírků neplatí pravidlo, že nejlepší chodí jako poslední. Většina večírků totiž začíná projevem některého z vedoucích pracovníků, a proto člověk nezíská zrovna plusové body, když přijde pozdě.

 

  • Dejte si nějaké jídlo doma před odchodem na večírek. Vyhnete se pak situaci, že přijdete hladoví, hned se vrhnete ke stolům s jídlem a budete za největšího jedlíka večírku. Není hřích ochutnat všechno co je v nabídce, ale nikdy by konzumace jídla neměla být na úkor konverzace s kolegy.

 

  • I přes množství nabízeného alkoholu a lákavých drinku se vyvarujte nadměrné konzumaci alkoholu a v průběhu večera prokládejte alkohol nealkoholickými nápoji (nejlépe vodou), aby jste se vyhnuli nevolnosti, překyselení žaludku, a nebo rovnou společenské faux pas, ke kterému na vánočních večírcích již mnohokrát došlo a návrat do práce po svátcích by pak byl plný studu a výčitek.

 

  • Pokud jste běžně lvem salónů, na firemním večírku byste se měli držet na uzdě. O firemních večírcích se mezi kolegy mluví ještě dlouhou dobu a určitě byste nechtěli aspirovat na nejhlučnějšího účastníka večírku.

 

  • Pozor na schopnost alkoholu rozvázat jazyk a na následnou opileckou upřímnost. V danou chvíli Vám možná přijde jako dobrý nápad říct šéfovi co dělá špatně, ale ráno by vás krom nevolnosti mohlo čekat nepříjemné překvapení ve formě vyhazovu.

 

  • Další z někdy nežádoucích schopností alkoholu je zvyšování sociální náklonnosti, které může vést například k neuváženému návrhu tykání. Vždy si tento krok nechte raději na střízlivý stav. Je velice nepříjemné a trapné, když člověk musí brát tykání zpět a musí se vracet zpět k vykání.

 

  • Přitahuje Vás nějaký kolega nebo kolegyně? Vánoční večírek přímo vybízí k seznamování a prolamování bariér, ale pamatujte, že jste pod drobnohledem kolegů, kterým nic neunikne a sbližování se například s nadřízeným může vést k znepřátelení kolegů a může Vás dostat do pekel.

Nyní, když už víte, jak se na vánoční večírek správně obléct a nějáký kousek Vám chybí, můžete na Stylomatu vybírat z široké nabídky:

 

Zdroje:

https://www.iconiq.cz/se-stylove-oblect-vanocni-vecirek/

https://www.blesk.cz/clanek/radce-zdravi-a-zivotni-styl-zivotni-styl/164187/10-tipu-jak-prezit-firemni-vanocni-vecirek.html

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *