Postava typu “A”

Postava typu “A”, nebo také jinak známá postava typu hruška či trojúhelníku, se vyznačuje nesouměrností v oblasti boků vůči ramenou. Boky jsou širší než ramena a pas bývá užší a výrazný. Postava tak velice připodobňuje tvar již zmíněného ovoce. Velice výrazné jsou také hýždě a stehna, do kterých se velice často ukládá nasbíraný tuk, což je pro mnohé ženy hendikepem.

Z jakých kousků oblečení sestavit dokonalý outfit, který sedne?

Ženy s touto postavou by měly zvýraznit hlavně svůj velice dobře vytvarovaný, štíhlý pas. Celý outfit by měly směřovat k zvýraznění hlavně vrchní části těla, zatímco spodní polovinu těla by se měly pokusit opticky zúžit.

V tomto případě jsou nejvíce vhodné různé výrazné vzory vrchních dílů outfitu. Šatník ženy s touto postavou by rozhodně neměl být ochuzen o různé zajímavé výstřihy či lodičkové výstřihy topů, popřípadě triček, halenek, či košilí s volánky a jinak výraznými aplikacemi. V letním období by dámy této postavy měly šáhnout po šatech projmutých pod prsy.

TIP: Sukně áčkového střihu je neustálým výstřelkem ve světě módy. Báječně se hodí jak k elegantnímu, tak i sportovnímu stylu. Stejně tak se o slovo hlásí i širší a zvonové kalhoty. Tyto spodní díly jsou rozhodně nejlepší módní možností pro ženy typu postavy hruška.

Jakému typu oblečení se rozhodně vyhnout?

Ženy tohoto typu postavy by se měli obloukem vyhnout jakýmkoliv úzkým spodním dílům. Vynechat by měly i kalhoty a sukně s výraznými vzory. Stejně nevhodné jsou i příliš volné oděvy, které především zakryjí přednosti postavy a zvýrazní její nedostatky. Pozornost by se měla věnovat i délce vrchního dílu, který by v tomto případě neměl končit v oblasti boků.

Kde nakupovat? Přece na stylomat.cz!

Z bohatého výběru svetrů se zajímavými střihy vybírejte zde.

Z nepřeberného množství letních šatů vybírejte zde.

Z pestré nabídky áčkových sukní vybírejte zde.

Móda pro jednotlivé typy postav

Postava typu “I”, jednotvárná štíhlá postava bez typických ženských křivek.

Postava typu “V”, atletická figura, mnohdy se štíhlýma nohama.

Postava typu “H”, symetrická postava širší podstaty.

Postava typu “X”, symetrická postava s vy-rýsovaným pasem a níže posazenými boky.

Postava typu “O”, postava se širším pasem.

Postava typu “8”, souměrná postava v ramenou a bocích s typickými ženskými křivkami.

Doufáme, že Vám tento článek poskytl užitečné informace a přejeme Vám ten nejjednodušší výběr a příjemný nákup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *