Postava typu “X”

Postava typu “X”, jinak známá jako přesýpací hodiny s nižšími boky, je velice symetrická. Ramena jsou stejně široká jako boky a pas je velice výrazně definovaný. Od klasické postavy přesýpacích hodin (postava typu “8”) má níže posazené boky.

Tento typ postavy často bývá mylně zaměňován za postavu hrušky (postava typu “A”). Ta se však výrazně liší štíhlostí nohou od dolní půlky stehen (horní půlka stehen se často stává uložištěm tuku).

Z jakých kousků oblečení sestavit dokonalý outfit, který sedne?

U tohoto typu postavy je velice důležité zvýraznit pas a odvést tak pozornost od výraznějších boků či širších stehen. Ženy s tímto typem postavy by rozhodně měly svůj šatník vybavit vypasovanými střihy. Pas lze také jednoduše zvýraznit slušivým páskem. Spodní díly by měly být tvořené rovnými či áčkovanými střihy sukní nebo kalhotami s rovnými nohavicemi.

TIP: Dámy s touto postavou se nemusejí bát ukázat své nohy, protože ty bývají právě štíhlé. V tomto případě je rozhodně namístě je ukázat ve slušivé minisukni, která je neustálým módním výstřelkem v každé sezóně.

Jakému typu oblečení se rozhodně vyhnout?

Dámy s postavou typu X by rozhodně měly vynechat jakýkoliv kousek oblečení volného, či záměrně většího, střihu, které zakryjí vyrýsovaný pas. K dobrému vzhledu nepomáhají ani příliš úzké kalhoty, sukně nebo příliš krátké kraťasy nebo šortky.

Velkou pozornost je třeba dbát i na různé aplikace, zipy, výšivky a jiné detaily v oblasti boků. Přílišné výrazné aplikace pak dodají důraz na širší stehna, která je právě třeba opticky zúžit.

Kde nakupovat? Přece na stylomat.cz!

Z bohatého výběru doplňků vybírejte zde.

Z nepřeberného množství společenských šatů vybírejte zde.

Z pestré nabídky sukní vybírejte zde.

Móda pro jednotlivé typy postav

Postava typu “I”, jednotvárná štíhlá postava bez typických ženských křivek.

Postava typu “V”, atletická figura, mnohdy se štíhlýma nohama.

Postava typu “H”, symetrická postava širší podstaty.

Postava typu “A”, nesouměrná postava se širšími boky a úzkým pasem.

Postava typu “O”, postava se širším pasem.

Postava typu “8”, souměrná postava v ramenou a bocích s typickými ženskými křivkami.

Doufáme, že Vám tento článek poskytl užitečné informace a přejeme Vám ten nejjednodušší výběr a příjemný nákup.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *