Sezóna tanečních kurzů se pomalu blíží! Víte, jak se na ně správně obléct?

Je již dlouholetou tradicí, že středoškoláci navštěvují taneční kurzy, kde se učí nezbytné základy tance. Začíná se u lehčích stylů, jako je například Blues, ale studenti se zde setkají i s pokročilejšími figurami jako jsou Foxtrot nebo Jive. Na těchto kurzech, jelikož se jedná o formální společenskou událost, se musí dodržovat určitý Dress code. Čeká Vás nebo Vaše děti taneční kurz a nevíte, jak se na něj patřičně obléct? Odpověď najdete v dnešním článku!

bridegroom, business, businessman

Střih šatů

Možná jste někdy slyšeli, že do taneční se šaty nad kolena rozhodně nenosí. To už ale dnes docela neplatí. Spousta slečen toto pravidlo začala ignorovat a taneční školy to začaly tolerovat. Můžete tedy naprosto v klidu sáhnout i po šatech, které Vám sahají lehce nad kolena. Naopak moc dlouhé šaty mohou být problém, jelikož v nich není dobře vidět, jak vlastně tancujete. Pokud po takových šatech i tak toužíte, počkejte s nimi na prodlouženou, kde už své schopnosti máte pouze prezentovat.

Myslete na to, že v šatech budete vlastně sportovat. Ideálně tedy volte šaty se střihem do A. Tedy šaty s rozšířenou sukní. Pas by měl být pro Vaše pohodlí vyvýšený a materiál maximálně pružný. Ujistěte se, že Vám šaty padnou, ladí k Vaší postavě a můžete v nich dělat velké kroky bez hrozby roztržení.

Do tanečních se rozhodně nehodí šaty s příliš hlubokým výstřihem. Nejlepší volbou pro Vás budou šaty s ramínky. Jednak proto, že se do tanečních hodí lépe, ale také Vám nebudou z ramen padat. Nezapomeňte také na správné spodní prádlo. Určitě nechcete, aby Vám během tanečního kurzu prosvítalo.

Barva a počet šatů.

Do tanečních se obecně hodí spíše jednodušší jednobarevné šaty. Nic nezkazíte tím, pokud bude například sukně ozdobená méně výraznými květinami, ale vyvarujte výrazným křiklavým barvám a přeplácaným vzorům. Šaty můžete ozdobit také páskem nebo mašlí.

Do tanečních nemusíte chodit každou hodinu v nových šatech, i když ani to samozřejmě nevadí. Každopádně je dobré mít alespoň troje šaty, které můžete pravidelně střídat. Určitě nechcete, aby si Vás zapamatovali jako tu, která nosí pořád ty stejné šaty.

Módní doplňky a boty

Pokud si vezmete kabelku, pamatujte, že ji před tancováním budete muset odložit. Bohatě tedy postačí menší kabelka nebo ideálně psaníčko. Ze šperků volte ty, které Vám budou co nejméně překážet. Doporučit můžeme třeba náušnice typu pecky nebo choker. Ty Vám v pohybu nebudou nijak vadit. Obecně zde ale platí pravidlo “Méně je více”.

Co se Vám bude v tanečních hodit budou náhradní silonky. Jak dobře víte, rády se trhají a v tanečních toto pravidlo platí dvojnásobně. U bot si dejte pozor, aby neměly příliš vysoký a také příliš tlustý podpatek. V obou případech bude nejlepší zvolit střední cestu. Může se taky hodit pásek obepínající kotník, aby jste měli jistotu, že se Vám boty během tance nevyzují.

Čeho by se měli vyvarovat chlapci

Chlapci mají volbu oděvu do tanečních znatelně jednodušší. Jedinou volbou je společenský oblek. Rozhodli jsme se proto napsat naopak, čeho je nezbytné se vyvarovat.

Základem je volit tmavý oblek. Světlý oblek rozhodně do tanečních nepatří. Doma nechte také mokasíny a bílé ponožky.Ty na tanečních kurzech nemají co dělat. Ohledně střihu je třeba si dát pozor, zda jsou kalhoty a rukávy u košile dostatečně dlouhé. Pod košili nikdy nenoste košili s krátkým rukávem nebo tričko.  Pásek ke kalhotám je neprostá nezbytnost. Za zmínku ještě stojí, že by si chlapci během celého kurzu nikdy neměli sundavat sako. Po cestě do tanečních si přes sako oblečte kabát. Sportovní bunda k saku nevypadá dobře.

Nyní, když už víte, jak se do tanečních správně obléct, můžete na Stylomatu vybírat z široké nabídky:

 

Zdroje:

Panske-obleky.cz -Jdete do tanečních a nevíte, jak se obléknout? Vyvarujte se nejčastějším chybám

Modnipeklo.cz – Jak se obléct do tanečních

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *